Përmbytjet mbysin 3 vetë në SHBA - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përmbytjet mbysin 3 vetë në SHBA

NULL NULL
25/05/2015

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe qindra shtëpi janë shkatërruar nga përmbytjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Dy persona u vranë në një aksident në Oklahoma, dhe një burrë humbi jetën në San Marcos të Teksasit.

Disa zona kanë pasur një rënie prej 25 cm shi gjatë 24 orëve, ndërsa parashikimet thonë se reshjet do vijojnë.

Tetë persona, përfshi dhe dy fëmijë, janë raportuar të humbur përgjatë lumit Blanco në Teksas, thonë mediat lokale.

Jonathan McComb ndodhej në shtëpinë e tij Wimberly bashkë me të shoqen dhe dy fëmijët, kur u rrëmbyen nga rrjedha e ujit. Ai është në spital i plagosur rëndë, ndërsa familja e tij nuk është gjetur ende.

Edhe pesë persona të tjerë raportohen të jenë marrë nga rrjedhja e ujit nga përmbytjet.