Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peja bie nga liga, Prishtina kampione

NULL NULL
19.05.2015 17:36

Me vendim të Komesarit të Garave pas braktisjes së ndeshjes së mbrëmshme ndaj Sigal Prishtinës, KB Peja dënohet me 100 euro për përsëritje të gabimit.

Për shkak të shkeljes së Propozicioneve të Garave ndëshkohet me 3000 euro, diskualifikohet dhe bie në rang më të ulët të garave, transmeton Klan Kosova.

Kjo do të thotë se ekipi pejan pë herë të parë në historinë e tij nuk do të bëjë gara në elitën e basketbollit kosovar.

 

Vendimi

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.