Përfundon takimi, Kosnett largohet nga selia e LDK-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfundon takimi, Kosnett largohet nga selia e LDK-së

NULL NULL
13/01/2020

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Klan Kosova mëson se ky takim që ka zgjatur rreth 40 minuta, është zhvilluar ekskluzivisht për koalicionin VV-LDK.

Kujtojmë se dy partitë fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit (VV e para dhe LDK e dyta) nuk po arrijnë të bëjnë marrëveshje për ta formuar Qeverinë e re.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

Kurti për koalicionin me LDK-në: Po u afruam edhe pak, do të bëjmë marrëveshje

klankosova.tv