Përfundon protesta e minatorëve të Trepçës, marrin premtime se pagat do t'iu dalin (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfundon protesta e minatorëve të Trepçës, marrin premtime se pagat do t’iu dalin (VIDEO)

NULL NULL
15/04/2020

Punëtorët e Trepçës në Stantërg kanë përfunduar protestën që kanë mbajtur sot, pasi morën premtime nga bordi i kësaj ndërmarrje se pagat e tyre do të dalin, njofton Klan Kosova.

Bordi i kësaj ndërmarrje sot kishte mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme në të cilën u tha se lista me punëtorë për paga është dërguar dhe se ato kanë filluar të dalin.

Për më shumë detaje shikoni videon në vazhdim:

Punëtorët e Trepçës ndërprejnë protestën, morën premtime se do t'iu dalin pagat

Punëtorët e Trepçës ndërprejnë protestën, morën premtime se do t'iu dalin pagat

Publiée par Klan Kosova sur Mercredi 15 avril 2020