21:50, 1 Qershor 2019

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit të ndeshjes midis Tottenham dhe Liverpool, ku kjo e fundit doli me epërsi prej 1-0.

Ishte ylli egjiptian, Mohamed Salah, ai i cili e realizoi golin e parë të kësaj ndeshje vetëm në minutën e dytë, transmeton Klan Kosova.

Kjo përballje angleze fillojë me një minutë heshtje për ta nderuar ish-futbollistin e njohur, Jose Antonio Reyes, i cili humbi jetën në një aksident trafiku.

Ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin “Wanda Metropolitano” i cili ndodhet në Real Madrid të Spanjës.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ndeshje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Liverpool e nis ndeshjen me epërsi ndaj Tottenham (VIDEO)

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë