1:40, 17 Tetor 2019

Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka përfunduar numërimi  i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet e 6 tetorit.

Nga rezultatet e numërimit, del se Lëvizja Vetëvendosje prin me 7030 vota, shkruan KP.

E dyta është radhitur LDK-ja me 2158 vota, pasohet nga PDK-ja me 2139 vota, derisa koalicioni AAK-PSD ka marrë 555 vota.

Në ndërkohë, koalicioni Nisma-AKR-PD ka gjithsej 916 vota.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë