Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfundojnë ndeshjet e Superligës, Llapi e ‘shkel’ Ballkanin

NULL NULL
09.12.2023 15:06

Kanë përfunduar tri ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll, ku Llapi e ka mposhtur me rezultat të thellë Ballkanin prej 5:3.

Llapi shënoi dy gola të shpejtë me Namanin dhe Hysenin në minutat 7 dhe 16-të, ndërsa Ballkani u kthye në lojë qysh në pjesën e parë ku barazoi shifrat falë golave të Gripshit në minutën e 26-të dhe Berishës në minutën e 45-të.

Llapi kaloi sërish në epërsi falë golit të Namanit i cili shënoi në minutën e 45-të, që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Hyseni shënoi sërish në minutën e dytë nga penaltia në minutën me 73-të, kurse për 5:2 shënoi Januzi në të 88-tën.

Për rezultatin përfundimtar shënoi sërish Bërisha në minutën e 95-të për 5 me 3.

Në anën tjetër, Malisheva, ndonëse me një lojtar më pak, arriti që ta mposht Lirinë e cila nuk po kalon në formë të mirë.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Hazrollaj nga penaltia në minutën e 98-të të takimit, njofton Klankosova.tv.

Një gol u shënua edhe në takimin mes Prishtinës dhe Fushë Kosovës, ku kryeqytetasit fituan falë golit të Pefqelit në minutën e 32-të.

Në minutën e 75-ë, Fushë Kosova pati mundësinë ta barazonte rezultatin në 1-1, por Statovci dështoi të shënojë nga pika e bardhë.

Me rezultatet sotme, Ballkani vazhdon ta kryesojë kreun e tabelës me 38 pikë, i ndjekur nga Llapi me 31 pikë. Malisheva gjendet në pozitën e katërt me 26 pikë, një më shumë se Prishtina që është n pozitën e pestë me 25 piëk.

Ndërsa, Fushë Kosova dhe Liria janë në dy pozitat e fundit me 10, respektivisht nëntë pikë.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.