Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfshirja e LVV-së në zgjedhje e Maqedonisë, Matoshi: Kurti po krijon precedentë të rrezikshëm (VIDEO)

NULL NULL
03.04.2024 14:36
Gazetari Armat Matoshi
Gazetari Armat Matoshi; Foto: Klan Kosova;

Gazetari Armat Matoshi ka folur  për përfshirjen e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut.

Në Kosova Today të Klan Kosovës, Matoshi ka thënë se ky veprim i LVV-së nuk është shumë i pëlqyer.

“Vetëm Albin Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje dinë të krijojnë precedentë të rrezikshëm”.

“Nuk shoh që liderët në Maqedoninë e Veriut do ta presin mirë këtë lëvizje të fundit të kryeministrit Kurti”, ka thënë Matoshi. /Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.