Përdoreni vajin e dafinës për virozat stinore - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përdoreni vajin e dafinës për virozat stinore

NULL NULL
26/05/2015

Vaji i Dafinës përdoret për ti dhënë aromë ushqimeve, por nëse konsumohet si shpërlarës i gojës, pengon paraiqtjen e sëmundjeve të bajameve, ftohjeve dhe infeksioneve gripale.

Ky vaj ka veçori antiseptike dhe stimulon djersitjen.

Vaji i Dafinës gjithashtu mund të përdoret për trajtimin e flokëve dhe lëkurës pasi ndihmon në rritjen e flokëve. si dhe në zbutjen e lëkurës.

Poashtu preferohet si qetësues i muskujve dhe largues i gazrave. Preferohet edhe si regullues i sheqerit.

Përdorimi i këtij vaji bëhet:

Në një filxhan ujë, vendosen 4-5 pika të vajit të Dafinës dhe pihet 2 herë në ditë.

Për përdorim të jashtëm vaji i Dafinës mund të përdoret si masazh për lëkurë.

VËREJTJE:

Tek femrat shtatzëna nuk është i preferueshëm
Si dhe për shkak të veçorisë së skuqjes kur përdoret në lekurë, duhet pasur kujdes. /klankosova.tv