Për Specialen, konsensus kombëtar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Për Specialen, konsensus kombëtar

NULL NULL
12/05/2015

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë të martën se sa i përket proceduarave për themelimin e Gjykatës Speciale, nevojitet konsensus kombëtar.

Këto komente, kryeparlamentari i bëri pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ku u caktuan edhe seancat e radhës të cilat do të mbahen më 15 dhe 18 maj./Klan Kosova.