Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Për pesë ditë shteti i mbyll 30 lokale të masazhave dhe “muzikës live”

NULL NULL
24.06.2024 15:41

30 lokale të masazheve dhe muzikës live janë mbyllur nga Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë, në një aksion të zhvilluar bashkë edhe me Drejtorinë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore të policisë, Administratën Tatimore dhe Inspektoratin e Punës.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi nga MINT.

Po ashtu gjatë inspektimit në 90 operatorëve ekonomik, janë shqiptuar 50 gjoba.

Aksioni u zhvillua nga 3 deri më 8 qershor.

“Inspektorati Qendror i Mbikëqyrjes së Tregut konform kompetencave ligjore që ka, do t’i vazhdojë inspektimet edhe ditëve në vijim dhe nëse konstatohen shkelje do të ndërmerren masa për ndalim të ushtrimit të veprimtarisë si dhe masa të tjera ndëshkuese sipas legjislacionit aktual në fuqi”, thuhet në njoftim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.