Për Kuçin, disa të burgosur heronj - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Për Kuçin, disa të burgosur heronj

NULL NULL
21/05/2015

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka thënë se nuk ka gjyqësor të fuqishëm nëse nuk ka institucione tjera të fuqishme por se siaps tij çdo gjyqësor dhe prokuror që nuk mund ta mbron vetën,  duhet të shkoi në shtëpi.

“Si ministër unë jam i bindur që asnjë individë që i kanë emëruar AAK dhe LDK, pasi që nuk kam qenë i prirur të punojë mbi baza partiake sepse dua që sundimi i ligjit të bëhet me ligj”, ka thënë ai.

Kuçi ka thënë se disa të burgosur çdoherë do t’ trajton si heronj, gjithmonë brenda ligjit.