Për dëshmorët protestuan rreth 300 veta - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Për dëshmorët protestuan rreth 300 veta

NULL NULL
30/05/2015
Gjatë ditës së sotme është mbajtur protestë që të rënët para luftës së fundit në Kosovë të përfshihen në listat e dëshmorëve të Kosovës.

Në këtë protestë kanë marrë pjesë rreth 300 veta.  Pikëtakimi i protestuesve ishte te Bibloteka Kombëtare dhe Universitare, pastaj ata kanë marshuar deri tek Teatri Kombëtar.

Behram Krasniqi anëtar i komisionit të familjeve të dëshmorëve ka kërkuar që nga viti 1963 të gjithë të rënëve të iu njihet e drejta e Statusit te Dëshmorit të Kombit.

Familjet e deshmoreve 2 me llogo