Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peja mbushet me traktorë (VIDEO)

NULL NULL
15.06.2015 13:52

Protesta të prodhuesve të qumështit po mbahen anë e mbanë Kosovës, një e tillë në shenjë pakënaqësie po mbahet edhe në Pejë.

Një qytetar i ka dërguar Klan Kosovës një video, ku në qytetin e Pejës shihen një numër i madh i traktorëve me pankarta kundër importimit të qumështit.

Me traktorë e mjete të ndryshme, prodhuesit dhe përpunuesit e qumështit janë nisur nga qendra e Prishtinës për t`i bllokuar rrugët për: Pejë – Rozhajë, Prishtinë -Ferizaj, Prishtinë – Podujevë dhe Prishtinë – Mitrovice me mjete te ndryshme.

bujqit peje 2

Kjo protestë po bëhet në shenjë pakënaqësie për produktet e qumështit që po importohen në Kosovë, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.