Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peja kthehet te fitorja, mposht Yllin

NULL NULL
02.12.2023 20:15

Pas tri humbje radhazi, Peja ka shënuar fitore, duke mundur Golden Eagle Yllin në shtëpi me rezultat 91:75 (22:20, 19:15, 31:24, 19:16), në javën e 11-të të Prince Caffe Superligës.

Fillimi i ndeshjes ishte kryesisht i barabartë, por pranë rezultatit 14:17, vendasit hyjnë në një seri të suksesshme për 22:17, derisa çereku i parë përfundon 22:20.

Pejanët vazhduan me lojë të mirë dhe ngritën epërsinë në 41:32, derisa pjesa e parë përfundoi 41:35.

Edhe në pjesën e dytë, kampionët e Kosovës vazhduan me lojë të mirë dhe fituan në fund 91:75.

Te Peja më i miri ishte Justin Davis me 33 pikë, 14 kërcime dhe katër asistime, kurse te Golden Eagle Ylli u dallua Chris Harris me 14 pikë e 11 kërcime.

Pejanët kanë tetë fitore e tri humbje, kurse therandasit gjashtë fitore e pesë humbje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.