Pedro bëhet largimi i dytë brenda ditës tek Chelsea

Pedro bëhet largimi i dytë brenda ditës tek Chelsea

1 muaj më parë

Ka ndodhur largimi i dytë brenda ditës tek skuadra e Chelseas në Premierligë.

Pas futbollistit Willian, edhe spanjolli Pedro me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, konfirmoi largimin nga londinezët, transmeton Klan Kosova.

“Pas pesë vjetësh i vjen fundi edhe qëndrimit tim në Chelsea”.

“Ishte kënaqësi dhe nder të luaj për këtë klub dhe të fitoj titujt e Premierligës, FA Cup dhe Ligës së Evropës”, ka shkruar mes tjerash spanjolli.

Kurse, skuadra e Romës në Serie A pritet të jetë destinaconi i radhës i 33 vjeçarit.

klankosova.tv