Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PDK me nismë për mosrritje të tatimit në pronë (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 17.05.2023 20:36

Shtrenjtimi i tatimit që nisi këtë fillimvit, diku arriti deri në dyfish.

E bazuar në situatën aktuale ekonomike me inflacionin Partia Demokratike po vlerëson se kjo dëmton jetën e qytetarëve, për çka mori iniciativë për ta ndalë këtë gjë, duke iniciuar në kuvend plotësim ndryshimin e Ligjit për Tatim në Pronë.

Mustafa si koordinator i PDK-së për Financa, kërkon nga Ministria e Financave që gjatë këtij viti të bëjë rivlerësim transparent të pronave. Madje thërret pozitë e opozitë, ta mbështesin këtë nismë.

Si PDK, Mustafa shtoi se janë të pakënaqur me dinamikën e punës së Kuvendit për çka kërkuan që kjo dhe temat me interes të trajtohen me prioritet.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.