PDK gjobitet me 1 mijë e 200 euro për thyerje të heshtjes zgjedhore

PDK gjobitet me 1 mijë e 200 euro për thyerje të heshtjes zgjedhore

NULL NULL
2 months më parë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka gjobitur Partinë Demokratike me 1 mijë e 200 euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore nëpërmjet rrjeteve sociale, njofton Klankosova.tv.

Kandidatja për Kuvend Komunal të Pejës nga radhët e kësaj partie, Fiolla Dembogaj, në mbishkrimin e postimit ku tregohej se ka votuar, ka shënuar emrin e subjektit politik që përfaqëson, si dhe numrin të cilin ajo e mbante si kandidate.