13:42, 20 Prill 2019

Patatet e ëmbla janë perime të ëmbla qw rriten nw mbarw botwn.

Ata vijnë në një sërë madhësish dhe janë të pasura me vitamina, minerale, antioksidantë dhe fibra, njofton Klan Kosova.

Për të mos përmendur, ato ofrojnë një numër përfitimesh shëndetësore dhe janë të lehta për t’u shtuar në dietën tuaj.

Këtu janë 6 përfitime shëndetësore të patateve të ëmbla:

Përmirësojnë shëndetin e zorrëve

Përmbajnë përbërës që luftojnë kancerin

Ndihmojnë që të keni sy më të shëndetshëm

Mund të përmirësojnë funksionin e trurit

Përmirësojnë sistemin tuaj të imunitetit

Konkurs Pune

Lexo më shumë