Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pastroni veshët me vaj ulliri

NULL NULL
31.05.2015 10:46
Do ju tregojmë se si mund ti pastroni veshët, largoni dyllin nga veshi me vaj ulliri (apo vaj bajamesh).

Kjo procedure është natyrale, efektive dhe shumë e lirë e përveç tjerash mund të përdorësh çfarëdo vaji ulliri që ke në shtëpi apo gjen në dyqan – me fjalë tjera nuk ka pse të jetë vaj ulliri virgjin i llojit më të mirë.

Para se të fillosh këtë procedure vendos pika hedhësin (të mbushur me vaj ulliri) në temperaturë dhome që të shmangësh dëmet e vajit të ngrohtë/ftohtë.

Së pari lako kokën anash dhe tërhiq veshin sipër që të drejtosh kanalin e veshit.

Përdor pika hedhësin që të hedhës ca pika me vaj ulliri në vesh.

Pastaj mbaj kokën në të njëjtën pozitë për[wp-like-locker] 4 apo 5 minuta gjersa i bënë masazh (ngjesh) vendin përreth veshit e kjo bëhet për të çliruar muskujt dhe dyllin në vesh.

Pas 5 minutave mund ta kthesh kokën në tjetrën anë dhe me një leckë nxjerr e fshij gjithçka që del nga veshi.

Përsërit të njëjtën procedure në veshin tjetër po pate nevojë.

Duhet ta përsëritësh këtë procedure 4 herë në ditë gjersa i gjithë dylli të ketë dal nga veshi. Nëse problemi nuk largohet për më gjatë se një javë atëherë ju duhet të vizitoni mjekun për të larguar dyllin nga veshi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.