Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pasioni i vërtetë i mbretëreshës Elizabeth II ishte gara e kuajve

NULL NULL
19.09.2022 09:31

Dashuria e mbretëreshës Elizabeth II për garat me kuaj ofronte një vështrim të rrallë mbi gruan e vërtetë që ishte e angazhuar në detyrë publike.

Kjo i dha asaj një shmangie nga obligimet serioze të çështjeve globale dhe të brendshme, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Ajo më thoshte: ‘Është bukur të vish në një vend që nuk mbanë erë boje të freskët”, kujton trajneri Richard Hannon.

“Një kopje e gazetës Racing Post ishte gjithmonë e mbështjellë me korrespondencën e saj të përditshme”, kujton Hannon.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.