Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pas vizitës në Kosovë, FMN pret arritjen e marrëveshjes

NULL NULL
28.03.2023 21:59
Fondi Monetar Nderkombetar

Një delegacion i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka qëndruar në Kosovës nga data 8 deri më 24 mars.

Delegacioni i kryesuar nga Gabriel Di Bella ka zhvilluar bisedime për arritjen e një marrëveshjeje  financiare për të zbutur rreziqet negative që kanë ardhur nga çmimet e paqëndrueshme të ushqimit dhe energjisë.

Tani nga ky fond kanë lëshuar një qëndrim në të cilin theksohet se diskutimet do të vazhdojnë në javët e ardhshme drejt arritjes së marrëveshjes në nivel stafi për shqyrtim nga Bordi Ekzekutiv i FMN-së, përcjell KlanKosova.tv.

“Ekipi është mirënjohës ndaj autoriteteve për diskutime të hapura dhe konstruktive. Dialogu ynë me autoritetet kosovare do të vazhdojë gjatë javëve në vijim me synim arritjen e marrëveshjes”, thuhet në qëndrim. MN-së.

Ky fond mbështet përpjekjet e Kosovës mbi prodhimin e energjisë së gjelbër.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.