Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pas Kosovës, Stoltenberg shkon në Serbi

NULL NULL
20.11.2023 21:35

Pas Kosovës, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shkruar në Serbi për vizitë.

Ai sonte është pritur nga ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit.

Stoltenberg në Kosovë u takua me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Sekretari i Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor, shkruan Tanjug, transmeton Klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.