Pas dy dekadash kërkimi, gjen eshtra që dyshon se janë të vëllait (VIDEO)

Pas dy dekadash kërkimi, gjen eshtra që dyshon se janë të vëllait (VIDEO)

NULL NULL
1 javë më parë

Për dy dekada asnjëherë nuk u ndal së kërkuari eshtrat e vëllait që iu vra në luftë si ushtar i UÇK-së.

Një ditë më parë në malet kah po gërmonte, gjeti mbetje mortore, gëzhoja të plumbave dhe një copë të xhemperit për të cilin beson se ishte i vëllait të tij.

Por, kjo pritet të konfirmohet nga ekspertiza që do t’u bëhet eshtrave të gjetura.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Bellagoshi.

klankosova.tv