Pas deklarimeve për martesën me vajzën e Vuçiq, djali i Presidentit Thaçi ka përgjigje për Albin Kurtin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pas deklarimeve për martesën me vajzën e Vuçiq, djali i Presidentit Thaçi ka përgjigje për Albin Kurtin

NULL NULL
05/09/2018

Pas deklarimeve ironizuese për martesë me vajzën e Aleksandar Vuçiq të dhëna sot nga Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti në drejtim të Endrit Thaçit, djalit të Presidentit të vendit Hashim Thacit, i menjëhershëm ka qenë reagimi i tij.

Përmes llogarisë së tij në Instagram, djali i presidentit ka pasur një përgjigjie për Albin Kurtin, njofton Klan Kosova.

”Faleminderit për ofertën tënde Albin. Kam durim që ta pres çikën tënde të rritet dhe të flasim për fatin tonë, por e kam një problem… Ajo duhet ta ketë çështjen primare identitetin, kombin shqiptar dhe jo atë malazez… e gjetiu. E kuptoj që origjina nuk harrohet dhe nuk mund ta kuptojë gjuhën e familjes tuaj Kurtoviqi nga Vlladimiri”, ka shkruar ai.