Partia e Pijanecëve "fiton" në 16 komuna (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Partia e Pijanecëve “fiton” në 16 komuna (VIDEO)

NULL NULL
14.11.2021 18:23

“Partia e Pijanecëve” në balotazh është duke i fituar në 16 komuna.

Kështu tha në një intervistë për Klan Kosova njëri nga tre kryetarët e kësaj partie Gëzim Rexhepi.

“Ka mbetur edhe pak kohë deri në mbylljen e zgjedhjeve të votimit për ditën e sotme. Deri më tani ne i kemi fituar deri më tani. Po presim deri në ora 19:00 deri kur mbyllen qendrat e votimit dhe do të dalim të festojmë sikur të gjithë partitë e tjera në të kaluarën”.

Ndërsa sot gjatë ditës në një nga qendra e votmit në komunën e Vitisë një person i dehur ka hyrë brenda kësaj qendre duke shkaktuar shqetësim tek votuesit.

Rexhepi tha se distancohet nga veprimi i këtij personi sepse sipas tij anëtarët e kësaj partie nuk shkaktojnë incidente.