Parregullsi në volejboll - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parregullsi në volejboll

NULL NULL
15/05/2015
Klubi i volejbollit Drenica-R&rukolli ka paraqitur një sërë parregullsish gjatë ndeshjes së tyre me Therandën.

Drejtues të klubit nga Skënderaj kanë fajësuar gjyqtarin e këtij takimi,  Agim Lumi i cili sipas tyre ka anuar për skuadren tjetër.

Arsye për këtë është se në klubin e volejbollit Theranda luan djali i tij Artan Lumi thonë zyrtarët e Drenica-R&rukolli.

“Gjyqtari gjatë të gjitha seteve të luajtura referoi në disa raste që e dëmtuan skuadrën tonë në 7-8 pikë për set.”

E gjithë ngjarja thuhet se ka ndodhur para zyrtarëve të Federatës së Volejbollit.

Drenica-R&rukolli ka kërkuar nga Federata që të përsëris ëshë njëherë këtë ndeshje, të merren masa ndëshkuese ndaj gjyqtarit Agim Lumi dhe që ky gjyqtar të mos referojë asnjëherë në ndeshjet e tyre.