22:41, 20 Prill 2019

Përleshjet e dhunshme janë rikthyer këtë të shtunë në Paris.

Mijëra protestues a dolën sërish në rrugë për të 23-ën javë me radhë, transmeton Klan Kosova.

Policia franceze ka gjuajtur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar më shumë se 100 persona si pjesë e protestave të fundit kundër qeverisë nga lëvizja franceze e “jelekverdhëve”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë