Parashikimi i motit për të shtunën dhe të dielën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për të shtunën dhe të dielën

NULL NULL
07.04.2023 19:23
moti

Moti ditën e shtunë parashihet të jetë me diell dhe vranësira të çrregullta.

Temperaturat minimale do të lëvizin rreth zeros, ndërsa maksimalet e ditës do të shënojnë rritje të lehta. Në viset e larta minimalet do të ulen rreth -3 gradë Celsius.

Ndërkaq të dielën parashihet mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës parashihen të sjellin reshje shiu. Temperaturat minimale pritet të shënojnë rritje të lehta, ndërsa maksimalet të jenë rreth 10 gradë Celsius.