Parashikimi i motit për sot - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për sot

NULL NULL
21.05.2023 07:17
parashikimi i motit

Sot në Kosovës do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të ngjashme me një ditë më parë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pasdite parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri në 7 gradë celsius, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri në 22 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.