Parashikimi i motit për pesë ditët në vazhdim - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për pesë ditët në vazhdim

NULL NULL
21.05.2023 15:18
Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët në vazhdim do të ketë mot kryesisht stabil dhe me diell.

Instituti ka bërë të ditur se gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit me shpejtësi 1-9m/s, përcjell Klankosova.tv.

Sipas njoftimit, edhe në fundjavë parashihet mot kryesisht me diell dhe stabil.

Njoftimi i plotë i IHMK-së:

E hënë- Mot i vranët dhe me intervale me diell. Gjatë ditës parashihen riga shiu dhe shkarkime rrufesh Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsis, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë Celsius.

E martë- Mot kryesisht i vranët, por edhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezente. Parashihen reshje me shkarkime rrufesh. Në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

E mërkurë- Mot kryesisht i ngjashëm me ditën e martë, por me rritje të lehta të temperaturave të mesditës.

E enjte- Mot i vranët por me ulje të lehta të temperaturave maksimale dhe shkarkime rrufesh. Parashihen reshje të intensitetit të ndryshueshëm.

E premtë – Mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell. Vranesirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqeruara me shkarkime rrufesh.

Gjatë vikendit parashihet mot kryesisht me diell dhe stabil.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit me shpejtësi 1-9m/s.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.