Parashikimi i motit për nesër, pritet të ketë reshje shiu - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për nesër, pritet të ketë reshje shiu

NULL NULL
20.03.2023 22:59
moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot me vranësira të dendura.

Në njoftimin e IHMK-së thuhet se vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar, përcjell Klankosova.tv.

“Mot me vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar, e me periudhe të shkurta edhe të intensitetit të lartë. Temperaturat maksimale parashihen të shenojnë rënie, derisa ato minimalet do të shënojnë rritje”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Moti
Parashikimi i motit