Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

NULL NULL
02/12/2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot kryesisht i vranët.
Sipas këtij njoftimi, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në + 4 gradë, përcjell Klankosova.tv.

“Të premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Të shtunën, mot i vranët dhe me intervale me diell, por relativisht i ftohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Tutje, IHK-ja ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s.