Parashikimi i motit për dy ditë, temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë Celsius - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për dy ditë, temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë Celsius

NULL NULL
05/08/2022

Mbi Kosovë do të mbajë mot i nxehtë, me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në 18 gradë Celsius.

Ndërkaq ato maksimalet do të lëvizin nga 27 e deri në 35 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”.