Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

NULL NULL
1 month më parë

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8 dhe 9 gradë Celsius.

Ndërkaq, temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 26 dhe 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përcjell Klankosova.tv