Parashikimi i motit, maksimalja deri 35 gradë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit, maksimalja deri 35 gradë

NULL NULL
18/08/2022

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe stabil.

Sa i përket fushave termike, ato do të shënojnë rritjes, sidomos në vlerat e maksimaleve, duke bërë kështu që merkuri në termometër në hije të arrijë vlera 30-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.