Paraqitja e Trumpit në gjykatë përmes fotografive - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Paraqitja e Trumpit në gjykatë përmes fotografive

NULL NULL
04.04.2023 23:18

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është deklaruar i pafajshëm për 34 akuza penale në lidhje me falsifikimin e të dhënave të biznesit, që rrjedhin nga pagesat e parave fshehurazi të bëra yllit të filmave për të rritur, Stormy Daniels, në vitin 2016.

Ai u largua nga shtëpia e tij në Trump Tower pak pas orës 13:00 me orën lokale (18:00 BST). Ai i bëri me dorë kamerave të pritjes, duke bërë një grusht, përpara se të hipte në makinën e tij, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

U deshën vetëm disa minuta që autokolona e ish-presidentit të bënte 6.4 kilometra me makinë nga shtëpia e tij në Trump Tower deri në Gjykatën Penale të Manhatanit.

Gjatë udhëtimit, ai postoi në rrjetet sociale: “Duket kaq JOREALE — WOW, ata do të më ARRESTOJNË”.

Ai u shfaq i qetë dhe serioz teksa hynte në gjykatë. Pasi hyri brenda, ai u dorëzua te autoritetet. Më pas ai u pa teksa hynte në sallën e gjyqit.

Brenda, ai u ul përballë gjyqtarit, i rrethuar nga ekipi i tij ligjor. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara më pas u deklarua i pafajshëm.

Pas një seance dëgjimore gati një orëshe, Donald Trump doli nga gjykata vetëm pas orës 15:30 me kohën lokale.

klankosova.tv