Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Paqartësi me biznesin e funeraleve

NULL NULL
08.05.2015 20:24

Kompania Piramida të premten nuk e kreu asnjë shërbim funeral, edhe pse pati kërkesa.

Kjo kompani po e fajëson Bashkësinë Islame të Kosovës në Prishtinë që ia mori të drejtën e veprimtarisë.

BIK-u i kishte thënë pronarit të Kompanisë Piramida se vetëm ata ishin të autorizuar që t’i kryejnë shërbimet funerale.

Zyrtarët e komunës së Prishtinës kanë vendosur që nga 1 maji t’iu mbulojë shpenzimet e varrimit qytetarëve të saj.

Ata u shprehen se ky vendim nuk favorizon as kompanitë e as institucionet fetare për ta kryer këtë punë.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.