Panairi i librit mbledh 100 botues - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Panairi i librit mbledh 100 botues

NULL NULL
02/06/2015

Sot në ambientet e Pallatit të Rinisë do të hapet panairi i 17-të i librit, organizuar nga Shoqata e Botuesve të Kosovës.

Në këtë aktivitet  i cili do të zgjasë deri më 7 qeshor pritet të marrin pjesë rreth 100 botues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe diaspora.

Panairin pritet ta vizitojnë rreth 35.000 vizitorë: studentë, nxënës të shkollave të mesme dhe fillore të Kosovës, qytetarë dhe personalitete të shquara nga jeta akademike, letrare, politike e intelektuale e Kosovës.