12:44, 12 Qershor 2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur dje në Kosovë ku është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit, Bill Clinton, ku ka marrë pjesë bashkë me të në ceremoninë e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.

Ish-sekretares i është punuar edhe një bust në Prishtinë, që do të zbulohet sot.

Busti i Albright është vendosur tek rruga “Luan Haradinaj” ose ndryshe afër Pallatit të Rinisë.

Klan Kosova ju sjell pamje nga vendi i ngjarjes:

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë