Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pamje nga dërgimi në gjykatë i dy sulmuesve serbë të arrestuar

NULL NULL
26.09.2023 10:34

Dy serbët të cilët dyshohen për terrorizëm janë dërguar sot në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku do të mbahet seanca për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit.

Mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniq, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës.

Seanca ndaj tyre pritej të fillonte që nga ora 10:00.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.