9:27, 17 Maj 2018

Klan Kosova gjendet në vendin e ngjarjes dhe sjellë pamjet ekskluzive kur treshja Kancelarja gjermane Angela Merkel, Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May të shoqëruar po ashtu nga Presidenti i Francës Emmanuel Macron, arrijnë në këmbë tek objekti ku pritet të nis Samiti i BE-së.

Në këtë Samit në Sofje merr pjesë edhe delegacioni kosovar, drejtuar nga Presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova.