12:08, 16 Qershor 2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se çfarëdo lajmi, i cili do të njoftonte se AKR ka ndryshuar pozicion e partner politik, është thjesht një spekulim, pasi ata s’e kanë ndërmend të lëkunden nga partneriteti me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe partnerët tjerë të koalicionit, njofton Klan Kosova.

“Të nderuar miq, secili lajm qe mund ta lexoni është thjesht spekulim”, shkruan Pacolli në Facebook.

“Qëndrimi i AKR është i qartë dhe nuk lëkundemi nga pozicioni ynë. Bashkë me partnerët e Koalicionit, LDK-në jemi të vendosur në rrugën tonë, konform vullnetit të qytetarëve të Kosovës për ndryshim”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë