10:17, 20 Prill 2018

Ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka nisur një vizitë zyrtare në Bullgari, vendin që ka presidencën e radhës së Bashkimit Europian

Takimin e parë Pacolli do ta ketë me homologen e tij, Ekaterina Zaharieva, njofton Klan Kosova.

Më pas, vizita e kryediplomatit kosovar do të vijojë me takime të tjera në Parlamentin bullgar, me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Mbrojtjes, Krasimir Karachanov, si dhe adresimin e Forumit dypalësh të biznesit organizuar nga odat ekonomike të dy vendeve.

Bullgaria dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe vizita ka synim nxitjen e bashkëpunimit dypalësh në të gjitha fushat.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë