Pacolli: Ndarja ose shkëmbimi i territoreve, propagandē e kundërshtarëve të Kosovës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pacolli: Ndarja ose shkëmbimi i territoreve, propagandē e kundërshtarëve të Kosovës

NULL NULL
07/09/2018

 

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli pas takimit që bashkë me presidentin, hashim Thaçi zhvilluan me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini tha se ddarja ose shkëmbimi i territoreve janë propagandē e kundërshtarëve të Kosovës.

“Dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë ska alternativë. Njohja reciproke dhe rruga integruese drejt BE-së është synimi ynë”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.