20:19, 23 Korrik 2018

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka akuzuar homologun e tij serb, Ivica Daçiq, se në këmbim të tërheqjes së njohjes së Kosovës, vendeve afrikane po u ofron armë.

Këtë e tha ai derisa priti shefin e tij në qeveri, Ramush Haradinaj, me të cilin bisedoi për sfidat e diplomacisë dhe integrimet euroatlantike.

Kronikë nga Halil Berisha.

klankosova.tv

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë