Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ozempiku, humbja e peshës dhe faktorët ndihmës ose parandalues të saj (VIDEO)

NULL NULL
10.03.2023 16:22
Rita Parashumti

Ozempiku është një ilaç për të rriturit me diabet të Tipit 2 që së bashku me dietën dhe stërvitjen, mund të përmirësojnë sheqerin në gjak dhe zvogëlojnë rrezikun e ngjarjeve të mëdha kardiovaskulare si goditjet në tru, sulmin në zemër ose vdekjen.

Edhe pse jo e krijuar për humbje peshe, Ozempiku mund t’ju ndihmojë të humbni peshë, por sa e mirë është kjo alternativë për ne?

Përveç një plani ushqimor të shëndetshëm, një mënyrë jetese aktive do t’ju ndihmojë të mbani peshën tuaj.

Aktiviteti fizik i rregullt mund të zvogëlojë rrezikun për shumë sëmundje kronike dhe të ndihmojë në mbajtjen e trupit tuaj të shëndetshëm dhe të fortë.

Këto tema u mbuluan të gjitha nga doktoresha Rita Parashumti në intervistën e saj për programin e mëngjesit “Ora Shtatë”, video të cilën mund ta ndiqni më poshtë:

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme