Osmani uron boshnjakët për Ditën e Pavarësisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani uron boshnjakët për Ditën e Pavarësisë

NULL NULL
01.03.2023 15:25
vjosa osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar shtetin e Bosnje e Hercegovinës për Ditën e Pavarësisë.

Në Twitter ajo këtë e ka bërë në gjuhën bonjake, duke shtuar më pas edhe pjesën tjetër në gjuhën angleze se “Dy vendet tona sovrane dhe të pavarura ndajnë jo vetëm lidhje të forta mes njerëzve, por edhe një vendosmëri të palëkundur për një të ardhme më të ndritshme euroatlantike 🇽🇰🇧🇦”