Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani: Të arriturat post-Millosheviqiane, po tenton t’i zhbëjë togeri i tij Vuçiq

NULL NULL
30.09.2023 15:34
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në “X”, është shprehur se të arriturat post-Millosheviqiane, po tenton t’i zhbëjë, siç tha ajo, togeri i tij Vuçiqi.

Ajo u shpreh se nuk do të lejohet që arritjet të zhbëhen dhe tha se liria do të mbizotërojë, përcjell Klankosova.tv.

“Mbi 2 dekada pasi Millosheviqi shkatërroi Kroacinë, Bosnjën e Kosovën, togeri i tij Vuçiqi tani po përpiqet të zhbëjë gjithçka që kemi arritur së bashku me ShBA-në dhe BE-në: paqen, lirinë dhe bashkëjetesën mes bashkësive të ndryshme. Ne do të punojmë me aleatët tanë dhe nuk do të lejojmë që këto arritje të zhbëhen. Liria do të mbizotërojë”, ka shkruar tutje ajo.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.