Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani takon presidentin e Letonisë, flasin për anëtarësimin e Kosovës në KiE

NULL NULL
18.02.2023 17:39

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar homologun e saj letonez, Eglis Levits.

Gjatë takimit, Osmani e Levits diskutuan për rëndësinë gjatë presidencës letoneze të Këshillit të Evropës me qëllim të avancimit të anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë.

“Falënderova Presidentin Egils Levits për angazhimin dhe mbështetjen e palëkundur të Letonisë për Kosovën në arenën ndërkombëtare”, shkroi Osmani, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, Osmani tha se me Levits diskutuan edhe për zhvillimet e fundit, ku tha se diskutimi ishte përmbajtësor.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.